GRUPA II - "SMERFY"

 

            "Smerfy" to grupa dzieci czteroletnich, uczęszczających do przedszkola od ubiegłego roku szkolnego. W naszym dwudziestopięcioosobowym gronie jest 12 dziewczynek i 13 chłopców.

Podczas codziennych zajęć realizujemy podstawę programową, wykorzystując program wychowania przedszkolnego "Wokół przedszkola" wyd. MAC, oraz w oparciu o autorskie programy " Cztery pory roku" i "Wspomaganie rodziców w procesie wychowania dziecka."

Harmonogram dnia i tygodnia w naszej grupie ułożony jest w taki sposób, abyśmy mogli mieć czas na zajęcia dydaktyczne, zabawy ruchowe, zajęcia umuzykalniające, plastyczne, oraz ruch na świeżym powietrzu. Dla chętnych przewidziana jest możliwość udziału w zajęciach dodatkowych, takich jak język angielski, muzyko-terapia, oraz zajęcia ruchowe - taniec, karate, czy zabawy           z piłką.

            Jesteśmy grupą wesołą, energiczną i rozśpiewaną. Znamy mnóstwo piosenek, które chętnie inscenizujemy ruchem, świetnie się przy tym bawiąc.

            Naszą tradycją stało się to, że każdego dnia słuchamy czytanych przez nauczyciela bajek - czy to z "kącika książki," przedszkolnej biblioteczki, czy też książek przynoszonych przez dzieci. Dzięki temu prawdą są słowa "Hymnu Przedszkola" dotyczące naszej grupy- "Smerfy bajek tyle znają, ile gwiazdek jest na niebie..."

            Na codzień chętnie poznajemy, eksperymentujemy i doświadczamy. Każdy dzień dostarcza nam moc wrażeń. Wykorzystujemy wszelkie okazje do zaspokajania naszej naturalnej ciekwości świata.

            Jesteśmy grupą otwartą na współpracę z rodzicami, toteż z przyjemnością gościmy u nas rodziców chętnych do podzielenia się z nami swoimi pasjami i umiejętnościami, oraz tych, którzy     w tak interesujący sposób opowiadają o swoich zawodach i swojej codziennej pracy.

 

 

 

 

 

                                                                       Nauczyciele:

 

                                                                       Barbara Chrapkowska

                                                                       Elżbieta Połejko